JP IIW dzień kanonizacji polecaliśmy Bogu wszystkich mieszkańców Jaworzna wstawiennictwu Świętego Jana Pawła II - honorowego obywatela miasta podczas Mszy św. o godz. 16.00.

Niech Jan Paweł II wstawia się u Boga we wszystkich naszych sprawach.

papaJak powszechnie już wiadomo w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia papież Franciszek wyniesie na ołtarze w akcie kanonizacji dwóch wielkich papieży - naszego rodaka Jana Pawła II i Jana XXIII. msza św. dziękczyna za kanonizację odbędzie się w naszej parafii 27 kwietnia o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy do oglądania w telewizji o godz. 10.00 relacji z uroczystości w Rzymie i do udziału we Mszy św. dziękczynnej za kanonizację w naszej Kolegiacie o godz. 16.00

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

Jedną z osób towarzyszących dzieciom podczas przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej jest pani Mariola Augustynowicz, babcia tegorocznego drugoklasisty.

R.: Jedna z mam powiedziała kiedyś, że przygotowanie dziecka do tego sakramentu były dla niej całorocznymi rekolekcjami. Zgadza się Pani z tym zdaniem? Dlaczego tak, dlaczego nie?M. A.:Niezbyt zgadzam się z tą opinią, ponieważ dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii są zbyt małe i niedojrzałe. My na siłę im wpajamy, że przystąpienie do tego sakramentu to przyjęcie Pana Boga do serca. Dzieci w większości liczą na prezenty. Trzeba dużo mówić o wierze i Kościele w domu oraz być przykładem dla nich przykładem. Mój wnuk pyta o wiele rzeczy, a ja wtedy staram się mu wytłumaczyć na czym polega modlitwa i eucharystia. Przygotowania powinny trwać dłużej.

Po półrocznej przerwie na nowo rozbrzmiały organy w naszej kolegiacie. 28 września na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenia odrestaurowanego instrumentu dokonał Kanclerz Kurii Sosnowieckiej - ks. dr Mariusz Karaś. Po Mszy odbył się koncert prezentacyjny.

Patrząc na pusty grób, nie szukajmy tam Boga, Bóg żyje!
Chrystus umarł i zmartwychwstał dla nas i dla naszego szczęścia.
Niech podczas tych Świąt Wielkanocnych Wasze oczy otworzą się
i na nowo napełnią się światłem zmartwychwstania,
które przynosi odrodzenie,
które napełnia pokojem i wiarą,
które daje siłę w pokonywaniu trudności,
które pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość!

 

Wielkanoc to zwycięstwo Miłości, która zawsze zmartwychwstaje,
choćby była ukrzyżowana.

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Wasi duszpasterze.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452