1. Przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na tacę oraz za ofiary  indywidualne na prace remontowe i potrzeby naszej Parafii. Dzięki Waszym ofiarom została zakupiona profesjonalna maszyna myjąca oraz wykonano częściowy remont instalacji grzewczej w dolnym kościele. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

Intencje Mszy św. w nadchodzącym świątecznym tygodniu:

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981, decyzją Rady Państwa wprowadzono stan wojenny. Powołano Wojskową Radę Ocalenia Narodowego, władzę w kraju przejęło wojsko, działaczy opozycyjnych internowano, zawieszono naukę w szkołach i na uczelniach, wprowadzono cenzurę korespondencji i godzinę milicyjną. Od tych tragicznych wydarzeń minęło już 37 lat. Z tej racji w czwartek, 13 grudnia o godz. 18.30 w dolnym kościele, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował Eucharystię, na której zgromadzili się władze miasta Jaworzna z Panem Prezydentem Pawłem Silbertem na czele, przedstawiciele jaworznickiej Solidarności i mieszkańcy Jaworzna.

1. Przeżywamy trzecią Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą „Gaudete". Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiejsza niedziela to także trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

W czwartek 06 grudnia w naszej Kolegiacie gościł św. Mikołaj. Ten zaszczytny gość przybył z dalekiej podróży, by obdarować najmłodszych parafian zasłużonymi prezentami. Atmosfera podczas spotkania była naprawdę wyjątkowa. Dzieci ze scholi -  pod przewodnictwem p. Marty Stępniewskiej przywitały św. Mikołaja głośnym i radosnym śpiewem piosenek. Z niecierpliwością wszyscy wyczekiwali na rozdawanie prezentów, zwłaszcza najmłodsi. Później pociechy chętnie rozmawiały ze św. Mikołajem, odbierając prezenty, a rodzice robili im zdjęcia.