Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemJQueryIntegrator has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php on line 19

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php:19) in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 22
Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie - Jaworzno, kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny

W sobotę po raz kolejny w tym roku odbyło się nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej ze śpiewem Litanii do Matki Bożej przeszliśmy wokół naszej kolegiaty z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji był różaniec odmawiany przez wszystkich wiernych przeplatany śpiewem pieśni Ave Maria.

W sobotę, 13 września, dziękowaliśmy Bogu za dar plonów. Rolnicy, działkowcy, ogrodnicy, a także przedstawiciele władz miejskich i samorządowych wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Prałat Eugeniusz. Wielobarwne ludowe stroje, śpiew pieśni, gra orkiestry górniczej podkreśliły radosny nastrój uroczystości. Poświęcone na początku Eucharystii plony ziemi w procesji z darami do ołtarza przynieśli przedstawiciele rolników. Dalsza część uroczystości miała miejsce na Rynku.

W miniony czwartek na Mszy św. wieczornej modliliśmy się w intencji ks. Grzegorza z racji jego niedawnych imienin.

Jestem uczennicą klasy maturalnej. Tak jak wiele osób w moim wieku, powoli odkrywam dorosłe życie. Na mojej drodze miałam dużo szczęścia, Pan Bóg cały czas obdarzał mnie łaskami i splótł moje losy z naszą reaktywowaną Oazą. Nie miałam pojęcia jak bardzo pozytywnie wpłynie ona na moje dalsze życie. Dzięki temu, mogę codziennie odkrywać jak cudowna jest prawdziwa relacja z Nim.

W polskiej tradycji ludowej Matka Boża, której pamiątkę narodzenia obchodzimy 8 września, jest postrzegana jako patronka jesiennych siewów i dlatego nazwano Ją Siewną.

„Dorobek Solidarności należy do naszego dziedzictwa narodowego i nie wolno nam tego nigdy zatrzeć w naszej pamięci” - mówił w 1999 roku w Gdańsku papież Jan Paweł II. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 uczciliśmy 34 rocznicę powstania tego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452