Dlaczego warto modlić się na Różańcu? Zapewne ile praktykujących tę modlitwę osób, tyle też odpowiedzi. Tym jednak, co najbardziej pociąga, jest świadectwo o tym, jak modlitwa różańcowa przemienia serce człowieka i wywiera wpływ na życie osobiste i rodzinne.

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków grupy "Złotej" na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się 4 października 2014 (sobota) po Mszy Świętej o 18.30.

Totus Tuus – cały Twój Maryjo! To hasło tegorocznej, XVI Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę, które odbyło się w czerwcu. Pielgrzymka była dziękczynieniem za życie, pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W tej pielgrzymce uczestniczyły również dzieci z naszej kolegiaty. 28 września spotkaliśmy się po raz drugi, tym razem w Katowicach, w kaplicy Św. Barbary. Gościem honorowym była Madzia Buczek - założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Parafia Matki Bożej Anielskiej na Dąbrowie Narodowej zorganizowała po raz pierwszy po dłuższej przerwie Przegląd Piosenki Religijnej „Sacrosong". Tym samym jest to nawiązanie do konkursów piosenki jakie miały miejsce w tej jaworznickiej parafii w latach osiemdziesiątych. Tegoroczna edycja przeglądu odbyła się 20 września. Wśród występujących zespołów nie zabrakło również naszej parafialnej scholii, a wśród solistów do konkursu została zgłoszona Nikola Jurkowska.

W Konstytucji o Liturgii Soboru Watykańskiego II w rozdziale Prawodawstwo Muzyki Liturgicznej jest napisane: „Czynność liturgiczna przybiera godniejszą postać, gdy służba Boża odbywa się uroczyście ze śpiewem”. Nieodzowny elementem towarzyszącym śpiewu wiernych w kościele są organy. Po prawie półrocznej przerwie i generalnym remoncie wykonanym przez firmę organmistrzowską pana Sławomira Piotrowskiego z Krakowa, w naszej jaworznickiej Kolegiacie zostaje oddany do użytku instrument: 16-głosowe organy „Opus 312” niemieckiej firmy „Rieger”. Poświęcenie odnowionych organów odbędzie się w niedzielę 28 września na Mszy św. o godz. 16.00.

20 września miała miejsce I Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięli w niej udział także pątnicy z naszej parafii - w sumie 50 osób.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452