Bezpośrednio po Orszaku Trzech Króli Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak złożył wizytę duszpasterską na Plebani przy naszej Kolegiacie. Ks. Biskup odwiedził mieszkania Ks. Prałata i wszystkich Księży Wikariuszy oraz Pani Gospodyni. Modlił się i pobłogosławił wszystkich mieszkańców przy placu św. Jana 17 i 18.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie był wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 i wygłosił okolicznościowe kazanie. Oczywiście, jak zawsze, Czcigodnego Gościa powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się władze miasta z Vice-Prezydent Panią Moniką Bryl na czele, przedstawiciele MCKiS, grupy parafialne, bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

Przedstawiamy zdjęcia z Orszaku Trzech Króli (06.01.20190, które wykonał nasz lektor Szymon Wątor.

1. Przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszach świętych poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tace są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera Polskich Misjonarzy.

Intencje Mszalne na ten tydzień:

W uroczystość Objawienia Pańskiego, bardzo serdecznie zapraszamy grupy parafialne i wszystkich Parafian oraz mieszkańców Jaworzna na Orszak Trzech Króli. To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Następnie po Mszy św. orszak wyruszy  na płytę Jaworznickiego Rynku do tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki, gdzie nastąpi finał tej uroczystości. W czasie trwania orszaku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie przedstawi fragmenty jasełek. Jeszcze raz zapraszamy: niech będzie nas jak najwięcej, by oddać pokłon Jezusowi!