W sobotę, 25 października, dzieci z parafialnej scholki oraz ministranci z naszej parafii uczestniczyli w wycieczce do Laser House w Sosnowcu. Oto kilka zdjęć z tej ciekawej wyprawy w świat gier i zabaw na pograniczu świata realnego i wirtualnego. Przy okazji dziękujemy czytelnikom naszej gazetki parafialnej "św. Wojciech". To dzięki Waszemu wsparciu (dochodom ze sprzedaży) dzieci mogły liczyć na dofinansowanie tego wyjazdu.

Msze święte i procesje 1 i 2 listopada odbędą się wg następującego porządku:

Zbliżający się miesiąc listopad zachęca do zadumy i refleksji. Opadające, jesienne liście, długie wieczory, rozświetlone tysiącami światełek cmentarze. Prezentujemy wiersze naszej parafianki - pani Alicji Dudek, które wspaniale wpisują się w tę scenerię. 

Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny, nastąpi w nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października.

Wspólnota Wiara i Światło DOMINKI – BIS z Jaworzna spotkała się w Krakowie ze współzałożycielką Ruchu Wiara i Światło - Marie Hélène Mathieu. To niezwykłe spotkanie rozpoczęło się w samym sercu Krakowa, na Rynku Głównym. Wraz z przyjaciółmi z innych wspólnot z Polski w radosnym przemarszu udaliśmy się do kościoła Ojców Karmelitów na Piasku, gdzie przeżyliśmy uroczystą Mszę Świętą i wysłuchaliśmy wspomnień o narodzinach naszego ruchu. Czas zakończył się świętowaniem w ogrodach ojców Karmelitów.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wielu naszych parafian wybierało się do Jaroszowca, gdzie pośród jurajskich skałek i pięknych lasów znajduje się kościół z figurą Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Comiesięczne pielgrzymki z naszej kolegiaty do tego sanktuarium są najlepszym świadectwem, że to urocze miejsce ma dużą moc przyciąga. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bowiem skromny, ale piękny wystrój wnętrza sprzyjający skupieniu i modlitwie oraz wspaniałe piękno przyrody otaczającej świątynię.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452