Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemJQueryIntegrator has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php on line 19

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php:19) in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 22
Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie - Jaworzno, kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny

W niedzielę, 23 listopada, o godzinie 12.00 sprawowana była Eucharystia w intencji Akcji Katolickiej. Przypadające w tym dniu Święto Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Zaczynając od I niedzieli Adwentu członkowie Akcji rozpoczną nowy rok pracy formacyjnej i społecznej realizując swój podstawowy obowiązek, jakim jest ewangelizacja i ciągłe wychowywanie do wiary, a także przygotowując się do wydarzenia, jakim będzie II Kongres Krajowy, który odbędzie się w dniach 17-20 września 2015 roku w Krakowie.

Zapraszamy Wszystkich Parafian 25 listopada o godz. 18:30 na uroczystą Sumę Odpustową ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy i Męczennicy, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Czesław Tomczyk - emerytowany kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej.

Scholka dziecięca z naszej parafii brała udział w I Festiwalu Piosenki Religijnej „Barka”, który odbył się 14 listopada w Jaworznie – Szczakowej. Wystąpiło wielu wykonawców z naszego miasta, reprezentujących różne szkoły, domy kultury i parafie. Nasza scholka otrzymała wyróżnienie. Przedstawiamy kilka fotografii z naszego występu.

Jaworznicka Rodzina Radia Maryja z duchownym opiekunem - ks. Mariuszem Sowińskim, uczestniczyła w 23 modlitewnym czuwaniu słuchaczy Radia Maryja Diecezji Sosnowieckiej na Jasnej Górze, dorocznie organizowanym przez ks. Andrzeja Białka.

We wtorek, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny i jednocześnie 100 rocznica jej męczeńskiej śmierci. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Po Mszy możliwość ucałowania jej relikwii.

Listopadowe dni zachęcają do refleksji nad życiem i przemijalnością. Pomocą może być dla nas poezja naszej parafianki - p. Alicji Dudek. Przedstawiamy trzecią część jej wierszy poświęconych tej tematyce. Zachęcamy też do modlitwy na zmarłych, szczególnie podczas Mszy gregoriańskich.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452