Patronem tegorocznych spotkań roratnich dla dzieci jest bł. Edmund Bojanowski. Każdego dnia dzieci poznają kolejne fakty z życia tego błogosławionego i otrzymują zadanie do wypełnienia.

Na Mszy św. o godz. 17.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP miało miejsce poświęcenie medalików i łańcuszków. Ksiądz Proboszcz zachęcił dzieci klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 16 w Jaworznie, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, aby nosiły codziennie medalik, jako znak naszej wiary. Poświęcenia dokonał ks. Piotr Kos.

W kaplicy św. Józefa można do 8 grudnia podziwiać szopki zgłoszone do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs, już po raz piąty, organizuje nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową Nr 16 w Jaworznie. Honorowy patronat nad konkursem objął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Tradycyjnie już 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Przybył z dobrym słowem i oczywiście z prezentami, którymi hojnie obdarzył wszystkie grzeczne dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty św. Mikołaja.

W poniedziałek, 8 grudnia, obchodzić będziemy święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

4 grudnia świętowała cała górnicza rodzina. O godz. 9.00 w naszej kolegiacie dziękowaliśmy Bogu za Jego łaski i za opiekę świętej Barbary. Prosiliśmy także o dalsze łaski i opiekę w tej trudnej i niebezpiecznej pracy. Bogu polecaliśmy również zmarłych tragicznie górników. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. biskup Grzegorz Kaszak. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452