W samym środku nocy z 24 na 25 grudnia sprawowana była w naszej Kolegiacie uroczysta Eucharystia, popularnie nazywana Pasterką. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kościół wypełnili przybyli na uroczystość wierni.

Ks. Biskup Grzegorz Kaszak składa gorące podziękowania Górnikom i ich Rodzinom za dar serca złożony na remont Katedry w czasie Mszy św. Barbórkowej.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Choć jeszcze trwa Adwent, to jednak na ulicach miast i wiosek, a może jeszcze bardziej w sklepach, można już wyczuć atmosferę tych niezwykłych dni. Blask choinek ozdobionych pięknymi bombkami i światełkami, nastrojowy dźwięk kolęd, a także szał zakupów i przedświąteczne porządki. Bo wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik, perfekcyjnie przygotowane.

17 grudnia, na Rynku, harcerze przekazali mieszkańcom naszego Miasta światełko z Betlejem. Symbolika światła jest bardzo bogata. Rozprasza mrok, daje poczucie bezpieczeństwa, jest znakiem nadziei. Chrystus jest przez starca Symeona nazwany "Światłem na oświecenie pogan". 

Już coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Adwent wchodzi w drugi swój etap - bezpośrednie przygotowanie na narodziny Pana. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Gorąco zapraszamy wszystkich naszych Parafian na poranne Roraty. Pan blisko jest!

Scholka dziecięca działająca przy naszej parafii brała udział we wtorek 09 grudnia w eliminacjach XII Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się kolędy – „Lulajże Jezuniu", „My też pastuszkowie" oraz „Gore gwiazda Jezusowi". Laureaci tego festiwalu wystąpią na koncercie galowym 10 stycznia 2015 roku na Osiedlu Stałym, a najlepsi wykonawcy będą brali udział w następnym etapie Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i pastorałek w Będzinie. Prezentujemy na naszej stronie kilka zdjęć z występu scholi i czekamy na ogłoszenie wyników oraz kolejne występy naszych dzieci.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452