Ks. Waldemar Kuś swoje imieniny obchodził we wtorek, 23 czerwca. Natomiast Msza święta w intencji Czcigodnego Solenizanta miała miejsce dzień wcześniej, której przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski. We wprowadzeniu do Eucharystii Ks. Proboszcz przedstawił sylwetkę św. Waldemara i złożył Ks. Solenizantowi serdeczne życzenia.

Uroczysty dzień Komunii nadszedł również dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16, które przygotowywał przez cały rok ks. Daniel. W sobotę, 20 czerwca, o godz. 10.30 dzieci z klasy III b przyjęły po raz pierwszy do swych serc Pana Jezusa z rąk Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego, a półtorej godziny później to samo uczyniły dzieci z klasy III c, ale tym razem z rąk ks. Waldemara. Na każdej uroczystości kazanie głosił ks. Adrian.

W sobotę, 13 czerwca, kapłani i wierni zgromadzili się na na drugim już w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, któremu przewodniczył ks. Waldemar. Główną intencją modlitewną zanoszoną do Boga przez ręce Matki Bożej fatimskiej była prośba, by na w naszej Ojczyźnie i na całym świecie ustała pandemia koronawirusa oraz by Miłosierny Pan ulitował się nad nami grzesznymi. Dzięki nowym rozporządzeniom Rządu RP odbyła się również procesja Fatimska z figurą Pani Fatimskiej na czele.

W sobotę, 13 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 13 przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Z racji pandemii każda klasa osobno uczestniczyła w tak pięknej i ważnej uroczystości. Dzieci z klasy III a przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swych serc z rąk Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego, dzieci z klasy III b – z rąk Ks. Daniela, a dzieci z klasy III c i „Trzynastki” – z rąk Ks. Waldemara.

Jak co roku w czwartek po uroczystości Najświętszej Trójcy obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.30 uroczystą Mszę św. sprawował Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz. Po Eucharystii wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczył Ks. Proboszcz.

Dnia 3 czerwca 1995 roku Ks. Zbyszek przyjął święcenie kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Adama Śmigielskiego w Katedrze w Sosnowcu. Od tego dnia minęło już 25 lat, dlatego z tej racji w niedzielę, 7 czerwca br., sprawowano uroczystą Eucharystię, której przewodniczył sam Jubilat, a niezwykle piękne i głębokie kazanie wygłosił Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452