Ogłoszenia Parafialne 25 września 2022 r.
XXVI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

2. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w środę, o godz. 16.30.

3. W środę, 28 września spotkanie rodziców klas IV w sprawie Rocznicy I Komunii Św. w kościele górnym, o godz.19.00.

4. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych w piątek, o godz. 17.00.

5. Wyjazd do Jaroszowca, w piątek (30 września), o godz. 19.00 spod dolnego kościoła.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- Pierwszą Sobotę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Maryja w Gietrzwałdzie, poleciła: «Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec». Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie. Nie bądźmy obojętni na prośbę naszej Matki. Różaniec w sobotę, o godz. 18.00.

8. W niedzielę (2 października), o godz. 17.40 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam panów, którzy chcieliby dołączyć do róży męskiej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza naszą gazetkę parafialną św. Wojciech. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o zjawisku klerykalizmu i konsekwencji z niego wynikających, natomiast w Tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o aniołach.

10. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia bliskości i pomocy naszego Pana w codziennym życiu.