Ogłoszenia Parafialne 16 stycznia 2022 r.

II Niedziela Zwykła

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Antoniego, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszki.

 2. Trwają Msze Święte Kolędowe o godz. 18.30 w górnym kościele - według wyznaczonego harmonogramu.

W czasie Eucharystii wspólnie modlimy się o błogosławieństwo dla rodzin.

Zachęcamy, aby zabierać ze sobą wodę do poświęcenia, którą po powrocie do domu będzie można pokropić własne mieszkania.

Modlitwa z błogosławieństwem domu jest do zabrania ze stolika, znajdującego się przed ołtarzem. 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją, że także w trudnym czasie pandemii parafia ma swoje zobowiązania i wydatki. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii. 

 2. 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Życzymy błogosławieństwa Bożego a Najśw. Maryja Panna niech wyprasza u swego Syna łaskę zdrowia i długich lat życia. Zmarłym dziadkom niech wyjedna wieczne zbawienie.

 3. We wtorki od 16.30 do 17.30, s. Danuta zaprasza dziewczynki z klas od 2 do 6 SP na spotkanie scholii. Spotkania odbywać się będą w salce w dolnym kościele. Zapraszamy również dzieci, które grają na instrumentach.

 4. Spotkanie Koła Misyjnego w środę o 17.00.

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

 6. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień w kościele dolnym. Natomiast po wieczornej Mszy świętej wspólnota Mt 5,7 zaprasza na wieczór uwielbienia.

 7. W niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o 12.00 spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w sali nr 3.

 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” . W „Gościu Niedzielnym” dodatek Biblia Audio, w „Niedzieli” m.in. nowy dodatek „Dbaj o zdrowie” a w nim o problemach z pamięcią.

 9. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy Bożej opieki na codziennych drogach życia.