Tegoroczny Orszak Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie był wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 i wygłosił okolicznościowe kazanie. Oczywiście, jak zawsze, Czcigodnego Gościa powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się władze miasta z Vice-Prezydent Panią Moniką Bryl na czele, przedstawiciele MCKiS, grupy parafialne, bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

Po poświęceniu przez Ks. Biskupa kredy, kadzidła i koron (sponsorowanych przez MCKiS) oraz po zakończeniu Eucharystii młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pod opieką Ks. Waldemara Kusia i Pani mgr Joanny Bednarek, przedstawiła scenę z pasterzami, po której wyruszył orszak z Gwiazdą Betlejemską, Trzema Królami, Ks. Biskupem i Duszpasterzami Kolegiaty na czele. W połowie drogi, przy Miejskiej Bibliotece wszyscy byli świadkami sceny, jaka się rozegrała miedzy diabłem i Herodem. Wreszcie po dotarciu do celu, Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary. Po odegraniu przez młodzież finałowej sceny, Ks. Biskup pobłogosławił wszystkich uczestników orszaku. Na zakończenia nasza Schola dała mini koncert ulubionych kolęd.

Do zorganizowania tegorocznego Orszaku Trzech Króli przyczyniły się następujące osoby: Vice- Prezydent Pani Monika Bryl, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Pan Łukasz Kolarczyk, Radny Rady Miasta Pan Dawid Domagalski, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Straż Miejska i Stowarzyszenie „Przyjaźń Jaworznicka”. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapraszamy za rok, bo naprawdę warto!!!

Poniżej prezentujemy profesjonalne zdjęcia w wykonaniu Pana Sławomira Kowalczyka, któremu bardzo serdecznie dziękujemy, a w zakładce Galerie można zobaczyć zdjęcia naszego redakcyjnego fotografa Szymona Wątora.