Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemJQueryIntegrator has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php on line 19

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php:19) in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 22
Pierwszy dzwonek (fotorelacja) - Jaworzno, kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny

IMG 0113„I stało się, co się musiało stać..." śpiewał swego czasu Michał Wiśniewski wraz z zespołem Ich Troje. Po wakacjach, które jak zawsze trwały za krótko, po okresie odpoczynku i błogiego relaksu, nadszedł czas powrotu do codziennych zajęć, obowiązków, pracy i nauki. Pierwszego września, jak każdego roku, we wszystkich szkołach rozbrzmiał pierwszy po wakacyjnej przewie dzwonek. Zanim jednak dzieci udały się do szkół, wzięły udział we Mszy świętej, podczas której modliliśmy się o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

Ks. Prałat, który przewodniczył liturgii, życzył dzieciom i młodzieży zapału w zdobywaniu wiedzy, a katechetom i nauczycielom wytrwałości w kształtowaniu młodych serc i umysłów.
Warto zaznaczyć, że na terenie naszej parafii znajduje się 6 szkół, w których w sumie uczy 12 katechetów.
Nowy rok szkolny i katechetyczny jest także dobrą okazją do przypomnienia sobie prawdy o tym, że wszyscy jesteśmy nauczycielami, i że szczególny obowiązek wychowania spoczywa na rodzinie. Nie możemy się od tego obowiązku uchylać, ani też czekać na to, że ktoś inny wychowa nasze dzieci. Już w XVI wieku pisał Andrzej Frycz Modrzewski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" – troska o kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży jest najlepszą inwestycją w przyszłość.

 

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452