Ogłoszenia Parafialne - 27.06.2021

Utworzono: sobota, 26, czerwiec 2021 ks. Grzegorz

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przeżywamy również Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – Patronki Miasta Jaworzna.

2. Do środy, 30 czerwca, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 18.00.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę oraz za ofiary indywidualne na prace remontowe i potrzeby naszej Parafii. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

4. Zostały zakupione nowe organy, które będą służyły w dolnym kościele. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 zostaną poświęcone.

5. Rozpoczęliśmy wakacje. Przypominamy, że w okresie letnim zmienia się porządek Mszy świętych w naszej Parafii. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w dni powszednie Msze św. są sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.30.

6. Módlmy się za młodzież i dzieci przebywające na wakacjach.

7. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Taca jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień modlitewnej więzi z Papieżem Franciszkiem.

8. W tym dniu, przypada dzień imienin ks. biskupa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o modlitwie za Solenizanta, aby Dobry Bóg darzył go swoim błogosławieństwem, a św. Patron wypraszał potrzebne łaski.

9. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
• Pierwszy Czwartek. O godz. 17.30 spotkanie modlitewne i Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji kapłanów. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii.
• Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 17.30 do 19.00. O godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
• Pierwsza Sobota. O godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W okresie wakacyjnym w pierwsze soboty nie udajemy się do chorych. W razie potrzeby prosimy o indywidualne zgłoszenia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego", „Niedzieli", szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech".

11. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tuesday the 27th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©