Ogłoszenia Parafialne - 02.05.2021

Utworzono: sobota, 01, maj 2021 admin

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

2. 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.

W tym dniu przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na Mszy św. o godzinie 9.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz wszystkich mieszkańców miasta Jaworzna. Z racji tej uroczystości w poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Dzisiaj o godz. 17.50, przed Nabożeństwem Majowym, zapraszamy Koła Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych.

5. We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana. Módlmy się za wszystkich strażaków.

6. W czwartek 6 maja obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy także:
• Pierwszy Czwartek. O godz. 17.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja połączona z modlitwą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Msza św. o godz. 18.30, podczas której będziemy polecać Panu Bogu sprawę powołań szczególnie z naszej Parafii.
• Pierwszy Piątek. Rano możliwość spowiedzie podczas Mszy św. Po południu spowiedź od godziny 17.00 do 19.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

8. W sobotę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

9. W sobotę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 przystąpią do I Komunii Św., o godz. 10.00 – kl. III A; a o godz. 12.00 – kl. III B. Z tej racji spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych, w piątek, 7 maja o godz. 16.00.

10. Ze względu na wciąż istniejącą pandemię przypominamy o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych w tym w kościele. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek zakrywając usta i nos i odpowiedniej odległości. Prosimy o stosowanie się do tych zasad, chodzi przecież o nasze zdrowie i życie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego", „Niedzieli", szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech", w którym umieszczony został ciekawy artykuł s. Danuty z racji 171 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

12. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©