Ogłoszenia Parafialne - 18.10.2020

Utworzono: sobota, 17, październik 2020 admin

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Jest to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.

3. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

5. W piątek 23 października po mszy św. wieczornej w dolnym kościele zapraszamy na Wieczór uwielbienia – spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

6. W niedzielę, 25 października, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sali nr 3.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

8. Przypominamy, że ze względu na wciąż rozwijającą się pandemię koronawirusa wszyscy przebywający w kościele górnym i dolnym mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

9. Przypominamy również, że w dobie pandemii obowiązuje następujący porządek przy Komunii Świętej: w bocznych częściach kościoła przyjmujący na rękę ustawiają się po stronie konfesjonałów, a po stronie ławek – przyjmujący do ust. Natomiast przez środek kościoła po prawej stronie, patrząc od ołtarza, ustawiają się przyjmujący na rękę, a po lewej – przyjmujący do ust. Osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę wysuwają lewą dłoń, a prawą przyjmują do ust od razu przy kapłanie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tuesday the 15th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©