Ogłoszenia Parafialne - 04.10.2020

Utworzono: sobota, 03, październik 2020 admin

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na dzieła Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

2. Dzisiaj o godz. 17.50 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

4. We wtorek, 6 października, o godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne ze Szkół Podstawowych nr 1 i 13 wraz z rodzicami na Nabożeństwo Różańcowe, na którym zostaną poświęcone i rozdane różańce.

5. Również we wtorek o godz. 17.30 spotkanie Koła Misyjnego w sali nr 3.

6. We wtorek także, o godz. 19.00 próba dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

7. W środę, 7 października w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji o godz. 18.00 odbędzie się Procesja Różańcowa, a po niej Msza Święta.

8. Również w środę przypada 12 rocznica śmierci Ks. Biskupa Adam Śmigielskiego. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji śp. Księdza Biskupa Adama. W naszych prywatnych modlitwach pamiętajmy także o pierwszym Pasterzu naszej diecezji

9. W czwartek, 8 października o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie do sali nr 3 Zelatorki i Zelatorów Kół Żywego Różańca.

10. W sobotę, 10 października, swoje imieniny obchodzi ks. Daniel Tarasek. Osobę Księdza Solenizanta polecamy modlitewnej pamięci naszych Parafian. W niedzielę, 11 października na Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji Ks. Daniela prosząc o błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski.

11. W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy obchodzić 20. Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus!". Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II jest fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która z ofiar zebranych w tym dniu organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dlatego też po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

12. Z racji Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę na Mszy św. godz. 10.30 dzieci pod opieką s. Danuty zaprezentują krótkie przedstawienie o św. Janie Pawle II. Natomiast po Mszach św. dzieci wraz z rodzicami oraz panie z Koła Misyjnego będą rozprowadzać papieskie kremówki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Misje.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”.

15. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 3rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©