Ogłoszenia Parafialne - 13.09.2020

Utworzono: sobota, 12, wrzesień 2020 admin

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszach św. zbierane są ofiary na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.

2. Dzisiaj Miejskie Dożynki. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne plony, a o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. W poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III ze szkół nr. 1 oraz 13, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele, zachowując wszelkie formy bezpieczeństwa wchodząc do kościoła zakładamy maseczki i dezynfekujemy dłonie.

5. W środę, 16 września, s. Danuta, która rozpoczęła w tym roku posługę w naszej Parafii, zaprasza wszystkie chętne dzieci z klas od I do V na spotkanie Kółka Misyjno-Maryjnego do sali nr 3 w dolnym kościele.

6. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali nr 3.

7. W czwartek, 17 września, o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Kół Żywego Różańca w sali ks. Kowalczyka.

8. W najbliższy piątek, 18 września wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja.

9. Również w piątek w liturgii przeżywać będziemy Święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 dzieci i młodzież. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz młodzieży, która jeszcze w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

10. W sobotę, 19 września, o godz. 10.00 zapraszamy chętnych kandydatów na ministrantów. Zbiórki dla wszystkich ministrantów i lektorów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce ministranckiej.

11. Zapraszamy wszystkich grających i śpiewających do naszej parafialnej scholii. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w sali nr. 3.

12. Przyszła niedziela, 20 września to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 17 września po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

14. Za tydzień, w niedzielę, będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Zbiórka ta została przeniesiona z Wielkiego Piątku, decyzją Papieża Franciszka, z powodu pandemii.

15. Urząd Miejski w Jaworznie informuje, że z dniem 1 września 2020 roku na terenie całego kraju rozpoczął się „Powszechny Spis Rolny 2020" i potrwa on do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy. Bieżące informacje o spisie rolnym dostępne są na stronie https://spisrolny.gov.pl.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”, w którym oprócz intencji mszalnych i ogłoszeń parafialnych zachęcamy do przeczytania artykuł ks. Kacpra Górskiego pt. „Czytając Ojców”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o trudnościach w przebaczaniu winowajcom, a w „Niedzieli” o człowieku, który nie lękał się szatana.

17. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 3rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©