Ogłoszenia Parafialne - 08.09.2019

Utworzono: sobota, 07, wrzesień 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Na wszystkich Mszach św. Słowo Boże będzie głosi ks. Jarosław Piekarz, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łazach. Ofiary składane na są przeznaczone na budowę kościoła w tej Parafii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i NSZZ Solidarność z racji 39 rocznicy jej powstania i podpisania porozumień sierpniowych.

3. W poniedziałek, 9 września, po Mszy św. o godz. 18.30 w dolnym kościele zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 13.

4. We wtorek, 10 września, o godz. 17.00 spotkanie Koła Radia Maryja w sali nr 3.

5. W środę, 11 września organizowania jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik".

6. W piątek, 13 września, o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Kół Żywego Różańca w sali ks. Kowalczyka

7. Również piątek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji w tym dniu nie będzie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

9. W sobotę, 14 września w liturgii przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu organizowana jest na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem nowa akcja modlitewna pod nazwą „Polska pod Krzyżem”. To wydarzenie połączy tysiące Polaków na wspólnej modlitwie, aby pokonać zło, które wdziera się do naszej Ojczyzny. Nasza Parafia pragnie dołączyć do tej niezwykłej akcji. Dlatego w najbliższą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy do naszej Kolegiaty wszystkich Parafian i mieszkańców Jaworzna na wspólną modlitwę, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie odprawimy Drogę Krzyżową i nabożeństwo przebłagalne. Wielką akcję modlitewną zakończy Msza św. o godz. 18.30.

10. Wszystkie śpiewające i grające na instrumentach dzieci i młodzież, serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej Scholi. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w sali nr. 3.

11. Wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę 14 września o godz. 6.45 z parkingu przy Galenie.

Przyszła niedziela, 15 września to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

12. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 12 września po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

13. Jaworznicka Modelarnia Lotnicza „Sielata” zaprasza w dniu dzisiejszym na X Festiwal Modelarski w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II, przy ul. Północnej 9a w Jaworznie. W programie festiwalu min. konkurs modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, giełda i warsztaty modelarskie. W konkursie bierze udział m.in. nasz Organista Wojciech Gawlas.

14. Przypominamy do 21 września, ks. Andrzej Nackowski - penitencjarz naszej Kolegiaty, przebywa na urlopie. Z sakramentu pokuty można skorzystać jedynie na Mszach świętych.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać świadectwo z rekolekcji Domowego Kościoła oraz o wspólnotach parafialnych i funkcjach powierzonych Duszpasterzom Kolegiaty w nowym roku formacyjnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Aby poznać się lepiej”, a w „Niedzieli” artykuł „Nowe wyzwania katechezy”.  

16. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Friday the 28th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©