Ogłoszenia Parafialne - 12.05.2019

Utworzono: sobota, 11, maj 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Dzisiaj o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Również dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się I Rodzinny Rajd Rowerowy św. Wojciecha.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 18.00.

5. W poniedziałek, 13 maja po Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji w tym dniu nie będzie Nabożeństwa Majowego o godz. 18.00.

6. We wtorek, 14 maja o godz. 17.00 w sali nr 3 odbędzie spotkanie Koła Radia Maryja.

7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 14 maja i w czwartek 16 maja o godz. 19.00.

8. W środę, 15 maja, po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Temat spotkania: „Duch Święty udoskonala wiarę przez dar rozumu”.

9. W piątek, 17 maja, wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

10. Również w piątek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia - spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

11. W niedzielę, 19 maja, na Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii Świętej. Z tej racji spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 9.00.

12. Przyszła niedziela, to również trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 16 maja po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

14. W sobotę, 22 czerwca, Bractwo Różańcowe przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu oraz do Sanktuarium św. Jana z Dukli i Ogrodu Biblijnego przy Sanktuarium Matki Bożej Starowiejskiej. Koszt pielgrzymki z obiadem ok. 100 zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Zapisy w Kancelarii Parafialnej oraz przed Nabożeństwami Majowymi przy wejściu do górnego kościoła. Bliższe informacje u ks. Zbigniewa.

15. Wspólnota Betlejem zaprasza  na koncert zespołu "Raz, dwa, trzy" 26 maja w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym. Szczegóły o koncercie i biletach na plakatach w gablotach.

16.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Czy Bóg śpiewa?”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tajemnicach fatimskich – „Czy wszystko się spełniło?”, w „Niedzieli” o złowionych przez Boga, a w „Źródle” o Tej, która prowadzi do Chrystusa.

17. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wednesday the 21st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©