Ogłoszenia Parafialne - 14.04.2019

Utworzono: niedziela, 14, kwiecień 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeniowych.

2. Dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 12.00 po poświęceniu palm, odbędzie się uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze palmy wielkanocne. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Porządek spowiedzi w Wielkim Tygodniu i program Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych, na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszej gazetce „Św. Wojciech".

4. Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Piotr Skucha.

5. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa. Kościół na całym świecie nie sprawuje w tym dniu Eucharystii. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Podczas liturgii będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. O godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali, a o godz. 21.30 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa wokół naszej Kolegiaty. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Również w Wielki Piątek o godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 15.00 dla młodzieży i dorosłych.

6. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę odbędzie się całonocna adoracja przy Grobie Pańskim. Zachęcamy do modlitewnego czuwania wspólnoty z naszej parafii. Górników serdecznie prosimy, by podobnie jak w poprzednich latach, pełnili adorację przy Grobie Pańskim.

7. W piątek od godz. 20.00 do soboty do godz. 6.00 będzie możliwość z korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnią chwilę. „Noc Konfesjonałów" należy traktować jako ostateczność dla osób, które nie mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty w innym terminie. Decydujący się na to rozwiązanie muszą liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na spowiedź.

8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę w górnym kościele od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny. Poświęcenie pokarmów na Wilkoszynie o godz. 11.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy w Wielką Sobotę na godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Po niej zostanie odprawiona Eucharystia. Na procesję zapraszamy górników oraz osoby do niesienia sztandarów i feretronów. Z racji procesji rezurekcyjnej w Wielkanoc nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

11. W czasie Triduum Paschalnego codziennie można uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.

12. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

13. Do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

14. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza Chlebki Miłości w cenie 5 zł. Kupując ten chlebek przyczyniamy się do podarowania dwóch chlebów najbardziej potrzebującym, którymi opiekuje się Caritas. Warto więc zabrać ze sobą ten mały chlebek - Chlebek Miłości! W Wielką Sobotę możemy przynieść go w koszyczku ze święconką.

15. Zespół Charytatywny organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Do 17.04 można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

16. Urząd Miejski zaprasza wszystkich mieszkańców Jaworzna na spotkania poświęcone tegorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, które odbędą się 16 i 24 kwietnia br. w Sali Obrad Urzędu Miejskiego, przy ul. Grunwaldzkiej 33.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”.

18. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wednesday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©