Ogłoszenia Parafialne - 10.03.2019

Utworzono: poniedziałek, 11, marzec 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Józefa.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej świątyni:

• w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

• w każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.45 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci.

4. W poniedziałek, 11 marca, organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik”.

5. W środę, 13 marca o godz. 17.00, zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na wykład ks. Lucjana Bielasa z cyklu „Chrześcijanie w starożytności”.

6. W piątek, 15 marca wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 i Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

7. Przyszła niedziela, 17 marca to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 15 marca po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

9. W przyszłą niedziele także swoje imieniny obchodzi ks. Zbigniew. Osobę księdza solenizanta polecamy modlitewnej pamięci naszych Parafian. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji ks. Zbigniewa prosząc o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski.

10. Nawiązując do dzisiejszego kazania prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w dzieło modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która znajduje się na stoliku z gazetami. Następnie tę listę Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od Parafii w sosnowieckiej katedrze.

11. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość zaangażowania się w akcję organizowaną przez Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć skarbonkę składając symboliczną ofiarę, która zostanie przeznaczona na cele Caritas. Natomiast zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu fundusze poprzez odmówienie sobie czegoś  i  odłożenie do skarbonki zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne w Parafii.

12. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza także Paschaliki – wielkanocne świece Caritas, które można wykorzystać w Wielką Sobotę podczas liturgii poświęcenia ognia oraz podczas rodzinnych spotkań wielkanocnych.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 Szczęść Boże!Angelika 2019-03-13 19:33
Akcja Razem szturmujemy niebo to wspaniały pomysł. Potrzebujemy Was drodzy Księża.
Monday the 23rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©