Ogłoszenia Parafialne - 10.02.2019

Utworzono: niedziela, 10, luty 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Rozpoczęły się ferie zimowe. Informujemy, że w dni powszednie, w czasie ferii, Msze święte są sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.30.

3. Jutro w poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą organizowaną przez Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta. W czasie Mszy św. zostanie udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum. Pamiętajmy również w naszych prywatnych modlitwach o chorych i o tych, którzy ofiarnie im pomagają.

4. Również w poniedziałek organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik”.

5. W piątek, 15 lutego, wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja.

6. Również w piątek przypada 32 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

7. Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu "Soboty Ducha Świętego" w sobotę, 16 lutego, o godzinie 16.30 w dolnym kościele. Jest to spotkanie modlitewne połączone z katechezą dotyczącą uzdrawiającego działania Boga w modlitwie i świadectwami, prowadzące do oddania życia Jezusowi.

8. Przyszła niedziela, 17 lutego, to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 14 lutego po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

10. Przypominamy, że do 16 lutego ks. Andrzej Nackowski - penitencjarz naszej Kolegiaty, przebywa na urlopie. Z sakramentu pokuty można skorzystać jedynie na Mszach świętych.

11. W zakrystii są odebrania zdjęcia z uroczystości jubileuszów małżeńskich.

12. Wspólnota Metanoia serdecznie zaprasza na spotkania w ramach kursu Alpha, które będą odbywały się w poniedziałki o godzinie 19.00 na ulicy Sienkiewicza 11. Rozpoczęcie drugiej edycji kursu w poniedziałek 25 lutego. Podczas kawy, herbaty i drobnego poczęstunku będzie można podyskutować i usłyszeć wyjaśnienia obejmujące podstawy wiary chrześcijańskiej. Po Mszach św. członkowie wspólnoty Metanoia będą rozdawać zaproszenia, które możemy przekazać naszym najbliższym.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać o sakramencie Eucharystii i o znaczeniu Dnia Chorego. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Maryja płacze nad światem”, a w „Niedzieli” reportaż z duchowej kliniki, którą 161 lat temu założyła Matka Jezusa.

14. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.  A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Saturday the 20th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©