Ogłoszenia Parafialne - 02.12.2018

Utworzono: niedziela, 02, grudzień 2018 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Przez cały Adwent Msze święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny będą sprawowane codziennie o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy członkinie i członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w III niedziele miesiąca oraz ofiary  indywidualne na prace remontowe i potrzeby naszej Parafii. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

5. We wtorek, 4 grudnia przeżywać będziemy wspomnienie Św. Barbary - Patronki Górników. Msza św w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 9.00 w cechowni szybu Piłsudzki. Natomiast dzisiaj o godz. 13.00 TVP Polonia będzie transmitować Mszę świętą z kościoła pw. św. Urbana w Brzeszczach w intencji górników z Tauronu Wydobycie m.in. z Jaworzna i ich rodzin.

6. Akcja Katolicka organizuje spotkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, po Mszy roratniej o godzinie 17.30 w sali ks. Stefana Kowalczyka. Biuro Św. Mikołaja będzie czynne w dniach 5 grudnia od godziny 15- 18 , 6 grudnia od 10.00 – 13.00 i 15.00 – 17.00 w sali nr 3 dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. O godz. 17.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8. W sobotę, 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

9. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Informujemy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę - 16 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

11. Przy głównym wyjściu z Kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny - małe w cenie 6 zł i duże w cenie 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

12. Jak co roku Zespół Charytatywny organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Od przyszłej niedzieli, 9 grudnia można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika parafialnego , w którym możemy przeczytać m. in. o bieżących wydarzeniach z życia naszej Parafii. W „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym”, polecamy artykuły dotyczące nowego roku duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Natomiast „Mały Gość Niedzielny” zawiera adwentowy lampion dla dzieci na Roraty.

14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Jaworznicka wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wednesday the 21st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©