Ogłoszenia Parafialne - 25.11.2018

Utworzono: sobota, 24, listopad 2018 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym a także patronalne święto Akcji Katolickiej. W naszej Parafii przeżywamy odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Prałat Stanisław Pyla – proboszcz Parafii św. Barbary w Jaworznie.

2. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej Parafii.

3. We wtorek, 27 listopada, po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00, spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Informujemy, że w pierwszą sobotę grudnia nie będzie wizyty u chorych. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w sobotę przed świętami - 15 grudnia.

6. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczynamy Adwent, a także nowy rok liturgiczny. W Adwencie Msze święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny będą sprawowane codziennie o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy członkinie i członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych.

8. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29 listopada. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja i w Kancelarii Parafialnej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać m. in. o Patronce naszej Parafii. Natomiast w „Niedzieli” o  jednej z najbardziej fascynujących postaci Kościoła katolickiego w Polsce – paulinie o. Jerzym Tomzińskim, który wczoraj skończył 100 lat, a w „Gościu Niedzielnym”, który zawiera kalendarz ścienny na rok 2019, o Królu Królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Jaworznicka i św. Katarzyna, Patronka naszej Parafii wypraszają potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 27th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©