Ogłoszenia Parafialne - 18.11.2018

Utworzono: sobota, 17, listopad 2018 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Jest to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

2. Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek apeluje:  „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi”.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.

4. We wtorek, 20 listopada, liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego - patrona naszej Sosnowieckiej Diecezji.

5. W środę, 21 listopada, spotkanie Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy św. w sali numer 3 dolnego kościoła. Zapraszamy.

6. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 21 listopada o godz. 17.00, na kolejny wykład z cyklu „Chrześcijanie w starożytności”. Tematem najbliższej prelekcji ks. dr. Lucjana Bielasa będzie kara śmierci w kontekście nauczania Kościoła.

7. Wspólnota Metanoia serdecznie zaprasza na spotkania w ramach kursu Alpha, które będą odbywały się w środę o godzinie 19.00 na ulicy Sienkiewicza 11 w centrum Jaworzna. Rozpoczęcie kursu w najbliższą środę czyli 21.11.2018r. Podczas kawy, herbaty i drobnego poczęstunku będzie można podyskutować i usłyszeć wyjaśnienia obejmujące podstawy wiary chrześcijańskiej. W szczególności zachęcamy do zaproszenia najbliższych z rodziny oraz znajomych, którzy mają wątpliwości i pytania o istnienie Boga i Jego wpływ na ich życie. Szczegółowe informacje na stronie www.metanoia.priv.pl lub zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 512 172 179.

8. W czwartek, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji naszego Chóru Parafialnego i Panów Organistów.

9. W sobotę, 24 listopada o godz. 9.00, zapraszamy na Mszę św. w dolnym kościele w intencji zmarłych założycieli, duszpasterzy i członków Stowarzyszenia „Przyjaźń Jaworznicka” i ich rodzin oraz mieszkańców Jaworzna.

10. W przyszłą niedzielę, 25 listopada przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. W naszej parafii w tym dniu przypada odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczyć ks. Prałat Stanisław Pyla – proboszcz Parafii św. Barbary w Jaworznie.

11. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

12. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29 listopada. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja i w Kancelarii Parafialnej.

13. Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan Organista Wojciech Gawlas wraz z lektorami rozprowadza na terenie naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Niech godne przyjęcie pana Organisty będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną pracę.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać o bieżących wydarzeniach w naszej Parafii. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” o dramatycznej walce o ocalenie jednego z najstarszych gdańskich kościołów, a w „Niedzieli” o najważniejszych wydarzeniach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Jaworznicka wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sunday the 26th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©