Ogłoszenia Parafialne - 11.11.2018

Utworzono: sobota, 10, listopad 2018 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą. Obchodzimy dzisiaj 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, aby zawsze cieszyła się wolnością i wszelką pomyślnością. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz miasta i pocztów sztandarowych różnych instytucji.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 spod sklepu „Rolnik”, organizowany jest wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie. Zapisy u p. Wiesławy (tel. 327520286).

3. We wtorek, 13 listopada o godz. 17.00, spotkanie Koła Radia Maryja w dolnym kościele w sali nr 3.

4. W najbliższy piątek, 16 listopada, wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

5. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór uwielbienia. Po adoracji Najświętszego Sakramentu spotkanie w sali ks. Kowalczyka.

6. W sobotę, 17 listopada, na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić o liczne i święte powołania do kapłaństwa i zakonu w ramach diecezjalnej sztafety modlitw o powołania.

7. Przyszła niedziela, 18 listopada, to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 15 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

9. Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan Organista Wojciech Gawlas rozprowadzać będzie na terenie naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Niech godne przyjęcie pana Organisty będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną pracę.

10. Jeżeli wypominkach czytanych w naszej świątyni pojawiają się błędy w imionach lub nazwiskach osób zmarłych bardzo prosimy o zgłaszanie tych błędów w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”, w którym polecamy artykuł o Niepodległej. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o Kościele Katolickim, który najsilniej jednoczył Polaków z trzech zaborów, a w „Niedzieli” o Papieżu, który z miłością służył Polsce.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Jaworznicka wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sunday the 26th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©