Ogłoszenia Parafialne - 28.10.2018

Utworzono: sobota, 27, październik 2018 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

2. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych o godz. 18.00.

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie podczas każdej Mszy świętej, a także w środę od godz. 17.00 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż utrudniony będzie dostęp do spowiedzi w dniu 1 listopada z uwagi na obecność księży na Mszach świętych i procesjach na cmentarzach.

4. W czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w naszej świątyni nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Msza święta i procesja na cmentarzu na Wilkoszynie zostanie odprawiona o godz. 9.30, a na cmentarzu Pechnickim o godz. 14.00.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarze będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Sosnowieckiego Seminarium. „Bóg zapłać" za złożone ofiary.

6. W piątek, 2 listopada przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 17.00 i 18.30. O godz. 15.00 Msza św. na cmentarzu Pechnik. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się procesja na cmentarz Ciężkowicki. W tym dniu przed każdą Mszą świętą modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach. W piątek, 2 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

7. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.

8. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

9. W tym tygodniu przeżywać będziemy także:

Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. ze względu na Dzień Zaduszny. O godz. 17.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

10. Członkinie i członków Kół Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 listopada o godz. 17.00 na nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać m.in. o święcie zmarłych w innych krajach. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące, a w „Niedzieli” warto przeczytać artykuł „Testament Jana Pawła II dla Europy”.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża Jaworznicka wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym nowym tygodniu. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Saturday the 20th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©