Ogłoszenia Parafialne - 29.04.2018

Utworzono: sobota, 28, kwiecień 2018 ks. Grzegorz P.

1. Przeżywamy piątą Niedzielę Wielkanocną. Po Mszach św. zbieramy ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

2. W poniedziałek, 30 kwietnia o godz. 16.30 odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą dla dzieci i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1.

3. Od wtorku rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one odprawiane codziennie o godz. 18.00.

4. Stowarzyszenie Katolickie „Przyjaźń Jaworznicka” zaprasza na Mszę Świętą ku czci Świętego Józefa, która zostanie odprawiona w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w kaplicy św. Józefa, 1 maja o godz. 9.00. Modlić się będziemy w intencji ludzi pracy, bezrobotnych, emerytów i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

5. Także we wtorek, 1 maja o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego. Zapraszamy na spotkanie członków Koła i wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w pomoc misjom.

6. Informujemy, że we wtorek, 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W czwartek, 3 maja w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. W tym dniu wypada 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz wszystkich mieszkańców miasta Jaworzna. 

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy także:

* Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

* Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. O godz. 17.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

*Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Z uwagi na charakter piątku 4 maja, ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.50 przed Nabożeństwem Majowym zmiana tajemnic różańcowych.

11. Biuro Radia Maryja organizuje 14 maja wyjazd do Zakopanego do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zapisy i szczegółowe informacje w Biurze Radia Maryja.

12. Bractwo Różańcowe przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia w dniach 9 i 10 czerwca (sobota i niedziela). Koszt pielgrzymki - 150 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej, a także codziennie 15 minut przed nabożeństwem majowym przy głównym wejściu do kościoła. Bliższe informacje u ks. Zbigniewa.

12. Są jeszcze wolne miejsca na 12 – dniową pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 23 czerwca do 4 lipca. Zapisy i bliższe informacje także u ks. Zbigniewa.

13. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zostały przygotowane przez naszą Diecezję wyjątkowe „Śpiewniki Patriotyczne”, w których znaleźć można wiele pięknych i wzniosłych pieśni patriotycznych. Śpiewniki są do nabycia przy głównym wyjściu z kościoła w cenie 3 zł.

14. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 Trzeci MajaParafianka 2018-05-04 11:31
Tą drogą chcę przekazać gratulacje i podziękowanie za wczorajsze kazanie - piękną lekcję religii i patriotyzmu. Bóg zapłać
Saturday the 20th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©