Ogłoszenia Parafialne - 25.03.2018

Utworzono: sobota, 24, marzec 2018 ks. Grzegorz P.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ojciec Mirosław Lewandowski – ze zgromadzenia księży Pallotynów. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeniowych.

2. Dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 12.00 po poświęceniu palm, odbędzie się uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze palmy wielkanocne. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. Także dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Porządek spowiedzi w Wielkim Tygodniu i program Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych, na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszej gazetce „Św. Wojciech”.

5. Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, której  przewodniczył będzie Ks. Biskup Piotr Skucha.

6. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa. Kościół na całym świecie nie sprawuje w tym dniu Eucharystii. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Podczas liturgii będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. O godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali, a o godz. 21.30 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa wokół naszej Kolegiaty. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Również w Wielki Piątek o godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 15.00 dla młodzieży i dorosłych.

7. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę odbędzie się całonocna adoracja przy Grobie Pańskim. Zachęcamy do modlitewnego czuwania wspólnoty z naszej parafii. Górników serdecznie prosimy, by podobnie jak w poprzednich latach, pełnili adorację przy Grobie Pańskim.

8. W piątek od godz. 20.00 do soboty do godz. 6.00 będzie możliwość z korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnią chwilę. „Noc Konfesjonałów" należy traktować jako ostateczność dla osób, które nie mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty w innym terminie. Decydujący się na to rozwiązanie muszą liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na spowiedź.

9. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę w górnym kościele od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny. Poświęcenie pokarmów na Wilkoszynie o godz. 11.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy w Wielką Sobotę na godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Po niej zostanie odprawiona Eucharystia. Na procesję zapraszamy górników oraz osoby do niesienia sztandarów i feretronów. Z racji procesji rezurekcyjnej w Wielkanoc nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego.

11. W czasie Triduum Paschalnego codziennie można uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.

12. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

13. Do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

14. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza Chlebki Miłości w cenie 5 zł. Kupując ten chlebek przyczyniamy się do podarowania dwóch chlebów najbardziej potrzebującym, którymi opiekuje się Caritas. Warto więc zabrać ze sobą ten mały chlebek – Chlebek Miłości! W Wielką Sobotę możemy przynieść go w koszyczku ze święconką.

15. Zespół Charytatywny organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

16. W środę, 28 marca przypada 9 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

17. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Tydzień w tym roku będzie obchodzona w poniedziałek, 9 kwietnia. Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej będą składane deklaracje i przeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

18. W dniach 13-14 kwietnia, Biuro Radia Maryja przy naszej Kolegiacie organizuje wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Torunia. Zapisy i dodatkowe informacje w biurze Radia Maryja.

19. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©