Ogłoszenia Parafialne - 18.03.2018

Utworzono: sobota, 17, marzec 2018 ks. Grzegorz P.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu.  Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

2. Dzisiejsza niedziela to także trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

3. Dziś o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej świątyni:

• w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

• w każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00  i o godz. 17.45 dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci.

5. W poniedziałek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. We wtorek, 20 marca na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji ks. Zbigniewa Słowikowskiego prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

7. W środę, 21 marca po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej. Temat spotkania: Maryja – oblubienica Ducha Świętego.

8. W czwartek, 22 marca po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się katecheza przed Chrztem świętym.

9. Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 24 marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Przed Mszą św. o godz. 12.00 poświęcenie palm i uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy.

11. W przyszłą niedzielę, 25 marca rozpoczynamy także nasze Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Mirosław Lewandowski – pallotyn. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła. Módlmy się o owocne przeżycie czasu naszych rekolekcji.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

13. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00.

14. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza Paschaliki – wielkanocne świece Caritas. Jak co roku Zespół Charytatywny organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

15. Do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

16. W sobotę, 24 marca nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej. Wyjazd spod kościoła o godz. 5.00. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w gablotach ogłoszeniowych.

17. Przypominamy, że w niedzielę, 25 marca organizowany jest wyjazd do Cieszyna na spektakl „Misterium Męki Pańskiej". Zapisy w kancelarii parafialnej.

18. W dniach 13-14 kwietnia, Biuro Radia Maryja przy naszej Kolegiacie organizuje wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Torunia. Zapisy i dodatkowe informacje w biurze Radia Maryja.

19. W czasie trwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w dolnym kościele będzie trwała całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ten czas można spędzić na modlitwie „ekstremalnej” poświęcając na nią całą noc. W ten sposób można duchowo, poprzez modlitwę, towarzyszyć bliskiej osobie, która zmaga się na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, oczekując jej powrotu.

20. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©