Ogłoszenia Parafialne - 11.03.2018

Utworzono: sobota, 10, marzec 2018 ks. Grzegorz P.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana „Leatare”. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z sakramentów Chrztu i Eucharystii.

2. Także dzisiaj organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik”.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej świątyni:

w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

• w każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00  i o godz. 17.45 dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci.

4. Od jutra rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla Szkół Podstawowych, a od środy dla  młodzieży Szkół Średnich. Program rekolekcji znajduje się w gablotach ogłoszeniowych.

5. We wtorek, 13 marca w salce nr 3 dolnego kościoła, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie parafialnego Koła Radia Maryja.

6. W piątek, 16 marca wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 i drodze krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

7. W sobotę, 17 marca swoje imieniny obchodzi ks. Zbigniew Słowikowski. Osobę księdza solenizanta polecamy modlitewnej pamięci naszych Parafian. We wtorek, 20 marca na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji ks. Zbigniewa prosząc o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski.

8. Przyszła niedziela, 18 marca to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 15 marca po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

10. Stowarzyszenie Katolickie „Przyjaźń Jaworznicka” zaprasza czcicieli św. Józefa, członków                             i sympatyków Stowarzyszenia na uroczystą Mszę św. patronalną, która odbędzie się w naszej Kolegiacie w kaplicy św. Józefa, w sobotę 17 marca o godz. 9.00.

11. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza Paschaliki – wielkanocne świece Caritas w cenie 6 zł. Jak co roku Zespół Charytatywny organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Od jutra można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

12. Do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

13. W sobotę, 24 marca nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w gablotach ogłoszeniowych.

14. Przypominamy, że w niedzielę, 25 marca organizowany jest wyjazd do Cieszyna na spektakl „Misterium Męki Pańskiej". Zapisy w kancelarii parafialnej.

15. Katolicka Szkoła Podstawowa w Jaworznie zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty, połączony z Mini Festiwalem Nauki, który odbędzie się w najbliższą środę - 14 marca o godz. 17.00 w budynku szkoły, przy ul. Chopina 40. Więcej informacji na plakatach.

16. W niedzielę, 18 marca o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków  odbędzie się spektakl taneczny pt. "Lilia", który opowiada o życiu Matki Bożej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

17. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©