Ogłoszenia Parafialne 19.11.2017

Utworzono: sobota, 18, listopad 2017 ks. Grzegorz P.

1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Jest to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszej świątyni.

2. Również dzisiaj o godz. 14.00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.

3. W poniedziałek, 20 listopada liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – patrona naszej Sosnowieckiej Diecezji.

4. W środę, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji naszego Chóru Parafialnego i Panów Organistów.

5. Również w środę, 22 listopada Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład ks. Lucjana Bielasa pt. „Dzień święty w starożytności”,  który odbędzie się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej o godz. 17:00.

6. W sobotę, 25 listopada w liturgii przeżywać będziemy uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej Parafii. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i o godz. 15.00 na cmentarzu Pechnickim. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. Mieczysław Miarka – proboszcz Bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu. W tym dniu kancelaria parafialne będzie nieczynna

7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

8. Także w niedzielę, 26 listopada na Mszy Św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na tą Msze św. dzieci z klasy trzeciej wraz z Rodzicami.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.

10. Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan Organista Wojciech Gawlas i lektorzy rozprowadzają na terenie naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Niech godne przyjęcie pana Organisty będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną pracę.

11. Przypominamy, że Koło Misyjne organizuję akcję mającą na celu pomoc misjom. Do dolnej lub górnej zakrystii i kancelarii można przynosić po raz kolejny znaczki pocztowe na cele misyjne oraz telefony komórkowe. Można przynosić też stare zachodnioniemieckie marki, niepotrzebne klucze do drzwi oraz nieużywane, medaliki, krzyżyki i różańce. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.

12. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Friday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©