Kocham jak Jezus - wystawa prac dzieci (foto)

Utworzono: piątek, 14, kwiecień 2017

W kaplicy św. Józefa mogliśmy podziwiać prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Tematyka prac nawiązywała do przeżywanych rekolekcji szkolnych "Kocham jak Jezus".

Od 27 do 29 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Prowadził je ks. Andrzej Nackowski, a ich głównym tematem było wezwanie "Kocham jak Jezus". Podstawą do kształtowania postawy wiary i miłości na wzór naszego Zbawiciela były różnorodne, omawiane i wyjaśniane przez Rekolekcjonistę, fragmenty Pisma Świętego. Szczególną uwagę zwrócił on na: cud przemiany wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej, spotkanie Chrystusa z Zacheuszem oraz biblijna przypowieść o synu marnotrawnym.

Tradycyjnie, jak co roku, Dyrekcja oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w naszym mieście zaangażowali się z ogromną życzliwością i zrozumieniem w zorganizowanie oraz przeprowadzenie warsztatów rekolekcyjnych, które odbywały się na terenie szkoły. Składamy im za to serdeczne podziękowania. Głównym celem i zadaniem warsztatów było poszukiwanie i odkrywanie tego, co w naszym życiu ma prawdziwą wartość i jest dobrem, które zaowocuje nie tylko naszym szczęściem, ale także prawdziwą postawą miłości wobec bliźnich.

Warsztaty zakończyły się apelem i wystawą prac uczniów z naszej Szkoły. Niektóre z nich prezentujemy na stronie internetowej naszej parafii, gdyż uważamy, że ich poziom artystyczny i merytoryczny jest wart tego, aby były znane szerszej publiczności. Są one także bezpośrednim świadectwem wielkiego zaangażowania uczniów w rekolekcje.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tuesday the 26th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©