Wycieczka "Jedynki"

W słoneczny sobotni poranek 25 maja, grupa dzieci pierwszokomunijnych z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr. 1 w Jaworznie, wraz z Rodzicami i ks. Adrianem udała się na na pielgrzymkę zwieńczającą "biały tydzień". Udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 10:00 uczestniczyliśmy wraz z innymi dziećmi z całej Polski w uroczystej Eucharystii.

Rocznice Kumunii św. w naszej Kolegiacie

Maj to czas Pierwszych Komunii Świętych oraz ich rocznic. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 rocznicę pełnego uczestnictwa we Mszy św. obchodziły 22 maja o godz. 10.30 na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 13 świętowały na Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował ks. Kacper.

Bierzmowanie '2019 w naszej Kolegiacie

W środę, 22 maja o godz. 18.30, na uroczystej Mszy św. sprawowanej przez Ks. Biskupa Piotra Skuchę zgromadziła się młodzież z VIII klas Szkół Podstawowych i III klas Gimnazjum. Wszystkich zgromadzonych przywitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski. Następnie P. Mularczykowie w imieniu wszystkich Rodziców poprosili Ks. Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży.

LSO w WSD

W sobotni poranek 18 maja ministranci i lektorzy wraz z opiekunem – ks. Kacprem Górskim udali się do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej, którego gmach mieści się w Częstochowie. Po przybyciu na miejsce organizatorzy podali po krótce plan dnia. O godz. 09:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Konrada Kościka – Rektora Seminarium.

Pierwsza Komunia Święta "SZESNASTKI"

W niedzielę, 12 maja, na Mszy  św. o godz. 10.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 16 przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Do swych serc po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa Eucharystycznego z rąk Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego. Do tego pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. dzieci przygotowywały się przez cały rok pod czujnym okiem siostry Anny.

Pokręcona Niedziela

Za nami I Rowerowy Rodzinny Rajd św. Wojciecha czyli Pokręcona Niedziela - wydarzenie zorganizowane przez Parafię św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz kolarski TEAM Jaworzno. 12 maja 2019 r. o godz. 12.00 Ks. dr Mariusz Karaś, Kanclerz Kurii Diecezji Sosnowieckiej, odprawił w naszej Kolegiacie Mszę św. w intencji cyklistów. Po niej, na jaworznickim Rynku, organizatorzy w osobach Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego oraz Pana Grzegorza Oleksiaka z Teamu Jaworzno dali sygnał Startu.

Świętowanie 3 Maja oczami A. Tury

Pan Aleksander Tura jako niezawodny obserwator życia publicznego w naszym mieście był również w naszej Kolegiacie w uroczystość NMP Królowej Polski, kiedy świętowaliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oto wyniki jego obserwacji:

3 Maja w Kolegiacie

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej oraz Święto Konstytucji. Dlatego do naszej Kolegiaty przybyli: władze miasta, radni, parlamentarzyści, poczty sztandarowe, przedstawiciele zakładów pracy i szkół oraz mieszkańcy Jaworzna. Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszego miasta , która rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego  sprawował Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Odpust Parafialny ku czci św. Wojciecha '2019

Suma Odpustowa ku czci św. Wojciecha, Patrona naszej Parafii, zgromadziła przy ołtarzu Kapitułę naszej Kolegiaty pod przewodnictwem Ks. Kan. Konrada Kościka - Rektora Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Dostojnych Kanoników przywitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski - Prepozyt Kapituły kolegiackiej w Jaworznie.

Sukces naszej Scholi

W sobotę 27.04 nasza parafialna Schola wzięła udział w XXVI Dziecięcym Festiwalu  Piosenki Religijnej w Katowicach - Kostuchnnie. Dzieci wróciły bardzo szczęśliwe ponieważ zdobyły pierwsze miejsce w kategorii „zespoły starsze”. Natomiast w kategorii soliści pierwsze miejsce zdobyła Hania Stępniewska, która otrzymała również nagrodę publiczności. To był bardzo radosny i szczęśliwy dzień dla dzieciaków, młodzieży, a także dla Pani Marty - opiekunki scholi wraz z sześcioletnią Hanią.

Wednesday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©