Orszak Trzech Króli '2020

Utworzono: piątek, 10, styczeń 2020 ks. Zbyszek

Już po raz drugi na Orszaku Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie nie zabrakło Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, którego na Mszy św. o godz. 12.00 powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się grupy parafialne i bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

Po poświęceniu przez Ks. Biskupa kredy, kadzidła i koron (sponsorowanych przez MCKiS) oraz po zakończeniu Eucharystii wyruszył orszak z Gwiazdą Betlejemską, Trzema Królami, Ks. Biskupem i Duszpasterzami Kolegiaty na czele. W Szopce na Rynku Głównym Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary. Następnie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie przedstawiła fragmenty jasełek, które wyreżyserowali: mgr Ewa Szpak i ks. Paweł. Następnie Ks. Biskup pobłogosławił wszystkich uczestników orszaku. Na zakończenia nasza Schola dała mini koncert ulubionych kolęd.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Orszaku Trzech Króli, a przede wszystkim: Radnemu Rady Miasta Panu Dawidowi Domagalskiemu, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu i Stowarzyszeniu „Przyjaźń Jaworznicka”. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapraszamy za rok, bo naprawdę warto!!!

Foto: Sławomir Kowalczyk - www.kowalczykfoto.pl

Foto: Szymon Wątor

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©