Pokręcona Niedziela

Utworzono: środa, 15, maj 2019 ks. Zbyszek

Za nami I Rowerowy Rodzinny Rajd św. Wojciecha czyli Pokręcona Niedziela - wydarzenie zorganizowane przez Parafię św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz kolarski TEAM Jaworzno. 12 maja 2019 r. o godz. 12.00 Ks. dr Mariusz Karaś, Kanclerz Kurii Diecezji Sosnowieckiej, odprawił w naszej Kolegiacie Mszę św. w intencji cyklistów. Po niej, na jaworznickim Rynku, organizatorzy w osobach Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego oraz Pana Grzegorza Oleksiaka z Teamu Jaworzno dali sygnał Startu.

Ponad 20 km trasa wiodła m.in. przez Velostradę, Park Przemysłowy w rejonie Dąbrowy Narodowej, Osiedle SFERA czy Obwodnicę Północną –. Meta Rajdu znajdowała się na odcinku pomiędzy Kolegiatą w centrum Jaworzna a plebanią i wikarówką, na której na uczestników czekała ciepła i pyszna grochówka. Jednak na posiłku się nie skończyło, bo po nim odbyło się wręczanie nagród dla seniora rajdu, którym został Pan Marian Kuś (71 l). Co ciekawe Pan Marian, w tym roku, „wykręcił” na rowerze już dystans ponad 2600 km! Najmłodszym uczestnikiem, który samodzielnie pokonał całą – wcale nie łatwa trasę – był 5-cio letni Szymon Mlostek, a tytuł „juniora” wśród rowerzystów przypadł 19-sto miesięcznej Zuzi Kowalczyk, która przejechała cały rajd w siodełku na rowerze taty. Oprócz tego wszyscy zawodnicy mogli wziąć udział w prostych zmaganiach, gdzie nagrodami były gry rodzinne i plecaki.

Honorowy patronat nad  I Rowerowym Rodzinnym Rajdem św. Wojciecha czyli Pokręconą Niedzielą objął Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Na odnotowanie zasługuje fakt, że choć wydarzeń rowerowych w Jaworznie jest na pęczki to było to pierwsze zorganizowane przez Parafię pw. św. Wojciecha i Katarzyny.

I Rowerowy Rodzinny Rajd św. Wojciecha czyli Pokręcona Niedziela było wydarzeniem, w którego organizację włączyło się wiele osób i instytucji, dlatego tym miejscu warto wspomnieć tych bez których ta inicjatywa by się nie odbyła, a są nimi: Parafia pw. św. Wojciecha i Katarzyny (Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i Ks. Waldemar Kuś), Team Jaworzno, Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Pan Łukasz Kolarczyk – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie, Tauron Wytwarzanie, Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Straż Miejska i Policja w Jaworznie oraz Dawid Domagalski - radny Rady Miejskiej.

(Więcej na ten ten temat będzie można przeczytać w tygodniku św. Wojciech, nr 640).

Tekst: Dawid Domagalski

Foto: Ks. Zbyszek i Ks. Kacper

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wednesday the 21st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©