Nasz ZSP3 na Jasnej Górze

Utworzono: piątek, 26, październik 2018 ks. Zbyszek

11 października br. po raz kolejny na Jasnej Górze spotkała się Rodzina Szkół im. św. Jana Pawła II, do której należy od 2006 roku i nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Pogoda jak zwykle dopisała. Było ciepło i słonecznie, prawie jak na wakacjach, chociaż na drzewach liście mieniły się kolorami jesieni. Przed Mszą świętą wypuściliśmy balony, w których posłaliśmy nasze intencje i pozdrowienia z Jasnej Góry.

Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych wszystkich szkół. Uroczystą Eucharystię sprawowali: Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski oraz Ks. Bp Henryk Tomasik z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na Mszy św. zostały poświęcone pamiątkowe różańce z napisem „Jezu Ufam Tobie”.Wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej i list do Ojca Świętego Franciszka.

Tym razem na XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę spotkało się aż 14 tys. dzieci i młodzieży z 300 szkół z Polski i zagranicy. Nad nami opiekę sprawowali Pani Renata Witek i ks. Zbigniew Słowikowski.  Nasza pielgrzymka była ofiarowana  Patronowi  Szkoły z okazji 40 rocznicy Pontyfikatu św. Jana Pawła II  oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczennice i uczniowie klasy 2TME, 2TS, 2TBF

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Saturday the 23rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©