Jaworznicka Ekstremalna Droga Krzyżowa '2018

Utworzono: sobota, 24, marzec 2018 ks. Zbyszek

Z piątku na sobotę (23/24 marca) już po raz drugi odbyła się Jaworznicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wszystko zaczęło się Mszą św, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Ks. Biskup w swoim kazaniu podkreślił, jakie ogromne znaczenie ma dla Pana Jezusa rozważania Jego męki. Dlatego Pątnicy mają wspaniałą okazję przez rozważanie i krocznie śladami umęczonego Mesjasza doświadczyć potęgi Bożej Miłości. Przed błogosławieństwem został odczytany list Papieża Franciszka do wszystkich uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Głowni organizatorzy: Daria Frączak i Dawid Domagalski, wyrazili wdzięczność Biskupowi Ordynariuszowi, Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Cebulskiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej EDK.

W tym roku do dyspozycji Pątników były trzy trasy: trasa „Biała” – św. Józefa licząca 20 km, trasa „Złota”  - św. Brata Alberta o długości 41 km, oraz trasa „Czerwona” – bł. ks. Jerzego Popiełuszki licząca 58 km. Wszystkie tras rozpoczynały się i kończyły w Kolegiacie. Na wszystkich wracających z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czekała gorąca kawa i herbata. Natomiast wszyscy inni, którzy nie mogli z różnych względów uczestniczyć w EDK mieli możliwość adorowania przez całą noc Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.

foto: Szymon Wątor

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 EDK Jaworzno 2018Marek 2018-03-24 21:40
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowaj w Jaworznie.
Friday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©