Ogłoszenia Parafialne - 09.06.2019

Utworzono: sobota, 08, czerwiec 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za pobożne, publiczne odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu, przyjdź" można uzyskać odpust zupełny.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W poniedziałek w liturgii przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4. We wtorek, 11 czerwca organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik”.

5. Również we wtorek o godz. 17.00 spotkanie Koła Radia Maryja w sali nr 3.

6. W środę, 12 czerwca o godz. 17.00, odbędzie się w Audytorium Biblioteki Głównej wykład ks. dr. Lucjana Bielasa pt. „Kościół Chrystusowy w Dziejach Apostolskich”.

7. W czwartek, 13 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Również w czwartek, po Mszy Św. o godz. 18.30 kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji w tym dniu, nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy po Różańcu Fatimskim.

9. W najbliższy czwartek, w nawiązaniu do wspomnienia św. Antoniego z Padwy, na Mszach św. zostanie poświęcony „chleb św. Antoniego”. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.  W tym dniu na Mszę świętą o godz. 8.00 z udzieleniem sakramentu namszczenia chorych zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku. Po Mszy spotkanie w sali ks. Kowalczyka.

10. Uroczyste poświęcenie Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 13 odbędzie się na Mszy św. w naszej Kolegiacie w czwartek, 13 czerwca, o godz. 9.30.

11. W piątek, 14 czerwca o godz. 17.00, zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Kół Żywego Różańca w sali nr 3.

12. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia - spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

13. W sobotę, 15 czerwca o godz. 18.30, zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną przez Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego, sekretarza Papieża Polaka, świadka jego świętego życia. W czasie Eucharystii Ks. Arcybiskup przekaże Parafii relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II.

14. W niedzielę, 16 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

15. Przyszła niedziela, to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

16.  Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

17. W czwartek, 20 maja, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną na ulice naszej parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Mickiewicza, Grunwaldzką, Sienkiewicza i przez Rynek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: I. Domowy Kościół, II. Odnowa w Duchu Świętym i Nowe Życie, III. Róże Różańcowe, IV. Akcja Katolicka. Prosimy o udział w procesji Górników, Liturgiczną Służbę Ołtarza, niosących feretrony i sztandary, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Niech ta procesja będzie naszym wspólnym wyznaniem wiary. Po procesji Msza Św. około godz. 13.00.

18. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Dębowca, Dukli i Starej Wsi w sobotę, 22 czerwca o godz. 5.00, z parkingu przy Galenie.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”, w którym warto przeczytać artykuł: „Jakim naczyniem jesteś?”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy płytę CD z przemówieniami św. Jana Pawła II z I pielgrzymki do Polski, a w „Niedzieli” znajdziemy odpowiedź na pytanie: kim właściwie jest Duch Święty? Natomiast w „Źródle” polecamy artykuł zatytułowany „Dary, które pomagają dobrze żyć”.

20. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 23rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©